طرح ایده تثبیت خاک توسط پلیمرهای زیست تجدید پذیر توسط گروه بسپار شیمی سپیدان

بسپار شیمی سپیدان / اخبار
بسپار شیمی سپیدان، تثبیت خاک توسط پلیمرهای زیست تجدید پذیر

در دیدار نماینده محترم مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با مدیر ارشد توسعه کسب و کار بسپار شیمی سپیدان، ایده تثبیت خاک توسط پلیمرهای زیست تجدیدپذیر و رویش گیاهان در بستر شرایط پلیمری مطرح شد.

به گزارش روابط عمومی گروه بسپار شیمی سپیدان، صبح امروز شنبه 21 خرداد ماه سال 1401، مهندس مهران نقشینه مدیر ارشد توسعه کسب و کار گروه بسپار شیمی سپیدان و دکتر مهدی طغیانی نماینده محترم مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی طی دیداری در خصوص مسائل زیست محیطی و ایده‌ها و توانایی‌های شرکت بسپار شیمی سپیدان به گفت و گو پرداختند.

در این جلسه ایده تثبیت خاک توسط پلیمرهای زیست تجدیدپذیر و رویش گیاهان در بستر شرایط پلیمری مطرح شد، این ایده در شرایط فعلی کشور که مدام دچار گرد و غبار می شود می تواند در زمینه کاهش گرد و غبار داخلی و خارجی کشور کمک کننده باشد.

در ایران به جهت تثبیت خاک از مالچ‌های عمدتا نفتی استفاده می شود که پروژه‌ای هزینه بر؛ مخرب محیط زیست و سلامت جامعه است، این درحالی است که با استفاده از پلیمرهای زیست تخریب پذیر و وجود بذر در محلول امکان اسپری بر روی سطح فرسایش پذیر ذرات خاک را منسجم ساخته و از بلند شدن ریزگردها جلوگیری می‌کند.

به گزارش روابط عمومی گروه بسپار شیمی سپیدان، نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، ایده مطرح شده را ایده‌ای مناسب برای این روزهای کشور دانست و اعلام کرد: ایده تثبیت خاک توسط پلیمرهای زیست تجدید پذیر را حتما به سازمان حفاظت محیط زیست ارائه و پیگیری خواهد کرد تا مشکل ریزگردهای کشور که موجب رنج هموطنان شده است را به وسیله این ایده کاهش دهیم.