قرارداد مشترک همکاری میان شرکت تولیدی بسپار شیمی سپیدان و دانشگاه صنعتی اصفهان با حضور رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان، رئیس هیئت مدیره وگروهی از مدیران شرکت بسپارشیمی سپاهان به منظور راه اندازی واحد تحقیق و توسعه این شرکت در دانشگاه صنعتی اصفهان و نیز دیگر همکاری های مشترک علمی پژوهشی به امضاء رسید.

رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان در حاشیه امضای این قرارداد با بیان این‌که دو پروژه بزرگ از مجموعه طرح های ارتباط با صنعت دانشگاه صنعتی اصفهان در حوزه نفت و انرژی است، افزود: پروژه هیدروکرکینگ و افزایش ظرفیت میدان نفتی مارون از طرح های پژوهشی موفق دانشگاه صنعتی اصفهان است.

دکتر سید مهدی ابطحی خاطر نشان کرد: دانشکده مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی اصفهان با توسعه گروه تحصیلی نفت و جذب اساتید جوان توانسته است بیشترین حجم قرارداد با صنعت را به لحاظ مبلغ داشته باشد. وی با بیان این‌که یکی از سیاست های این دانشگاه، استقرارگروه‌های دانش بنیان و راه‌اندازی آزمایشگاه های تخصصی با بخش خصوصی و دولتی برای توسعه فعالیت های ارتباط با صنعت است تصریح کرد: راه اندازی آزمایشگاه تخصصی راه و ساختمان با وزارت راه، آزمایشگاه نسل چهارم با فولاد مبارکه و بخش های دیگر نیز در این راستا بوده است.

رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان خاطر نشان کرد: شرکت بسپار شیمی سپاهان نیز از جمله شرکت های بزرگ کشور در حوزه انرژی است که با راه اندازی دفتر این شرکت دانش بنیان در دانشگاه صنعتی اصفهان علاوه بر اشتراک امکانات آزمایشگاهی و کارگاهی، از طرح های پژوهشی 50 میلیارد ريال حمایت خواهد کرد.